Ile kosztuje wynajęcie sali na wesele?

Ile kosztuje wynajęcie sali na wesele?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Przyszli Państwo młodzi długo oczekują na ten dzień i chcą zapamiętać go jak najlepiej. Właśnie dlatego poświęcają dużo czasu na wybór sukni ślubnej i garnituru, w których będą się pięknie prezentować oraz na wybór potraw weselnych, które zasmakują wszystkim gościom. Jedną z ważniejszych kwestii na każdym weselu jest wybór odpowiedniej sali. Przyszli Państwo Młodzi muszą zadbać o to, aby ich rodzina i przyjaciele się na niej zmieścili, a także by mieli wystarczająco dużo miejsca do tańca. Z jakimi kosztami należy się liczyć, poszukując sali do wynajęcia na wesele?

Od czego zależy cena wynajmu sali na wesele? 

Nie jest tajemnicą, że koszty związane z organizacją ślubu i wesela są duże. Przyszli Państwo Młodzi muszą kupić kreacje na ten wyjątkowy dzień, dokonać opłat w urzędzie stanu cywilnego albo w kościele, wybrać tort okolicznościowy czy zamówić zespół albo DJ-a. Jednak największy wydatek w tym wyjątkowym dniu stanowi wynajęcie sali na wesele. Na jej cenę wpływa wiele różnych czynników. Wszystko zależy przede wszystkim od tego, ilu gości przybędzie na wesele.

Kolejną kwestią jest catering – niektórzy Państwo Młodzi decydują się na zorganizowanie go we własnym zakresie, aby zaoszczędzić. Jednak wygodniejszym i popularniejszym rozwiązaniem jest wynajem sali wraz z posiłkami. Na cenę sali weselnej wpływają również wszelkie opcje dodatkowe, na które zdecydują się przyszli Nowożeńcy. Mowa tutaj na przykład o wiejskim stole, barze z drinkami czy kąciku ze słodyczami dla dzieci.

Z jakimi kosztami należy się liczyć, wynajmując salę na wesele? 

Koszty, które wiążą się z wynajmem sali na wesele, są uzależnione od wielu czynników. Najczęściej jednak zdarza się tak, że koszty liczone są od talerzyka, czyli od gościa obecnego na przyjęciu. Przyszli Państwo Młodzi zwykle muszą się liczyć z kosztem rzędu 180-350 złotych na osobę. Tak duża rozbieżność wynika z wyżej wymienionych czynników, a także liczby potraw, czasu trwania przyjęcia weselnego, a nawet lokalizacji sali. Do tego należy doliczyć koszt związany z wynajmem miejsca, który zwykle waha się w okolicach kilku tysięcy złotych.